GRAPE FESTIVAL 7 - 8 Aug 2020 Letisko Piešťany Kúpiť lístky
EN

Praktické informácie

Otvorenie a kapacita areálu

V piatok sa dvere festivalu otvoria o 12:00 a zatvoria v nedeľu o 12:00. Stanové mestečko sa otvára v piatok o 9:00. Kapacita areálu je 20 tisíc návštevníkov.

Parkovanie

Parkovisko je umiestnené hneď vedľa hlavného vstupu na festival. Cena za parkovanie pre autá je 10€, pre motocykle 5 €, karavany s prípojom elektriny platia 25€.

Kyvadlová doprava

Tí, ktorí prídu vlakom a autobusom, budú môcť využiť kyvadlovú dopravu, ktorá bude premávať zo železničnej stanice v polhodinových intervaloch, v prípadne príchodu väčšieho množstva návštevníkov podľa potreby . Piatok: Žel.stanica- Letisko: 8:30-21:00 (každú pol hodinu) Letisko- Nitrianska- Aupark- Žel.stanica: 21:00-05:00 (každú hodinu, od 02:00 každú pol hodinu) Sobota: Letisko- Nitrianska- Aupark- Žel.stanica: 09:00-05:00 (každú hodinu, od 02:00 podľa naplnenosti) Nedeľa: Letisko- Nitrianska- Aupark- Žel.stanica: 08:00-12:00 (podľa potreby a naplnenia)

Mesto Piešťany

Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza v západnej časti Slovenskej republiky, v Trnavskom kraji, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Letecká doprava - letisko s medzinárodným štatútom s pristávacou dráhou s rozmermi 2000 x 30 m vytvára výborné predpoklady pre turistický a ekonomický rozvoj širšieho regiónu. Diaľničná doprava – diaľnica D1 (Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina) s medzinárodným prepojením na Viedeň a Brno vytvára ideálne prepojenie mesta Piešťany s regiónom hlavného mesta SR a s regiónom horného Považia. Železničná doprava – mesto Piešťany leží na medzinárodnej železničnej trati s prepojením na Budapešť, Viedeň a Varšavu. Piešťanske kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov a nervových chorôb. Patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

TAXI

Na festivale budú k dispozícii zazmluvnené taxíky, ktoré budú označené festivalovým logom.

Stanovanie

V roku 2018 sme spojili dve stanové mestečká do jedného. Otvárať sa bude v piatok o 9:00. Budú v ňom umiestnené sprchy, toalety, cisterny s pitnou vodou a od tohto roku aj recepcia s najdôležitejšími vecami a aj občerstvovací stan. Priestor na stanovanie bude vyznačený páskami, aby vznikli tkzv. bezpečnostné únikové cesty. Do stanového mestečka nebude povolené priniesť si vlastné alkoholické nápoje, budú povolené iba pet flaše. Stanovanie mimo stanového mestečka je zakázané. Rovnako je zakázané stanovať pri karavanoch v karavanovom parkovisku.

Úschovňa

Vo festivalovom areáli je zriadená úschovňa batožín. Je možné si cez shop zakúpiť aj zamykaciu skrinku na cenné veci, v ktorej sa nachádzajú aj dve elektrické prípojky na nabitie telefónov.

Nabíjanie telefónov a WIFI

V areáli budú umiestnená Orange zóna s nabíjacími kockami. Druhý menší stan bude umiestnený v stanovom mestečku pri recepcii. Rovnako bude posilnená wifi, o všetko sa postará operátor Orange

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Do areálu nebude možné priniesť si alkoholické a nealkoholické nápoje v sklenených flašiach a ani v plechovkách. Nosiť vlastné alkoholické nápoje do areálu nie je povolené. Na festivale je možnosť zakúpenia si dostatočného množstva nealkoholických aj alkoholických nápojov, rovnako cisterny s pitnou vodou slúžia na zebezpečenie si potrebného množstva tekutín na dodržanie pitného režimu.

Pokyny pre návštevníkov

Na festival je zakázané vnášať zbrane, sklenené nádoby, plechovky, dáždniky a iné nebezpečné predmety, toxické a omamné latky. Ďalej je zakázané fotografovanie / výnimkou sú osobné digitálne fotoaparáty a telefóny / a zhotovovanie audio-video záznamov v priebehu akcie. Strážna služba môže prevádzať osobné prehliadky pri vstupe do areálu. Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof.

Hygiena

Chemické záchody budú rozmiestnené vo festivalovom areále aj v stanovom mestečku. Sprchy sa nachádzajú v stanovom mestečku spolu s cisternou s pitnou vodou, tá bude umiestnená aj v areáli festivalu. Pri chemických toaletách v priestore festivalu budú umiestnené umývadlá taktiež s pitnou vodou. Vedľa hlavného pódia sú keramické splachovacie záchody, rovnako pri Suzuki stagei.

Odpad

K dispozícii budú špeciálne smetné koše, farebne rozlíšené podľa druhu odpadu, budeme radi ak prispejete triedením svojou troškou k zlepšeniu separácie. Umiestnené budú v celom priestore festivalu a v stanovom mestečku a budú pravidelne vynášané. V rámci čistoty a spríjemnenia prostredia poprosíme vyhadzovať odpad do týchto nádob. Taktiež sa budú rozdávať igelitové vrecia na odpad pre stanujúcich návštevníkov. V stanovom mestečku budú umiestnené zberné hniezda, kde budete môcť vyhodiť naplnené vrecia a v recepcii si budete môcť zobrať nové.

Listen to our Spotify playlist