GRAPE FESTIVAL 13 - 14 Aug 2021 Buy Tickets Ticket returns
SK

We've postponed the deadline for Grape 2020 ticket returns for one month

We've postponed the deadline for Grape 2020 ticket returns for one month. The new deadline is 30. November 2020. We thank everyone who keeps their ticket, as it helps us to survive this hard year and prepare the next Grape the best we can. 👍

27.October 2020
We've postponed the deadline for Grape 2020 ticket returns for one month ()
 
The Oh Wonder concert is rescheduled to October 2021 ()
 

The Oh Wonder concert is rescheduled to October 2021

Hi! The Oh Wonder concert in Bratislava is rescheduled to 31. October 2021 due to the COVID-19 pandemic. All purchased tickets remain valid. In case the new date doesn't suit you, you can ask for a refund by emailing us at shop@grapefestival.sk. Thank you for understanding.

9.October 2020

Ďakujeme za pekný víkend

Ďakujeme ešte raz veľmi pekne za skvelú atmosféru počas Parku duševného zdravia uplynulý víkend v Piešťanoch.
Rovnako ďakujeme všetkým, ktorí si kúpili vstupenky a podporili tak vystupujúce kapely a celý technický staff v tejto ťažkej dobe, v ktorej sa kultúrna obec nachádza. Veríme, že nakoniec nevadilo ani to, že sme museli na poslednú chvíľu premiestniť stage a že ste sa v improvizovanom priestore cítili dobre. Vďaka!
14.August 2020
Ďakujeme za pekný víkend ()
 
Hurts concert on sale now ()
 

Hurts concert on sale now

The uk synth-pop duo Hurts is releasing a new album on 4. September this year, and it is called FAITH. On a subsequent tour they will also once again visit Bratislava, where they will play a show on 2. April 2021 in the refinery gallery.

Tickets on sale at: https://grapefestival.sk/en/tickets

7.August 2020
Listen to our Spotify playlist