GrapeFestival

O2
15.-16.8.2014
Letisko Piešťany
SK / EN

Dj Yanko Kral

Aj v piatok začneme program na O2 pódiu DJsetom. Postará sa oň YANKO KRAL, takže hneď tanečky. To ale nebude z jeho strany všetko. V sobotu nám ešte grandiózne zakončí vystúpenia na Suzuki stagei.

Purist Djs

Keď sa v sobotu na festivale zobudíte, tak vám k vstávaniu budú na hlavnom pódiu hrať traja DJi: Alanchéz, Petachini a Woluux, čiže členovia skupiny Purist. A počas ich Purist DJ setu možno zahrajú aj tento svoj nový singel! TU


Holy Esque (sco)

Posledná zverejnená kapela pre piaty ročník pochádza z Glasgowa. Veľké nasadenie, energia, nezameniteľný hlas Pata Hynesa a skvelé živé vystúpenia, to sú zbrane tejto škótskej party, ktorá by mohla byť príjemným prekvapením festivalu.

Plagáty takto

Po billboardoch a bigboardoch už máme aj plagáty. Takéto :)

Program Red Bull Tourbus

Ešte nám chýbal do kompletky program Red Bull Tourbusu. Opäť sme spolu pripravili myslíme zaujímavý line up. Prídu mladé kapely, Frequency, Half White Half Blue, Fat Kit, skúsení Talkshow, INK Midget, FVLCRVM, B-Complex, opäť hrajúce YouCoco, českí hostia Prago Union a skvelá dvojica z Poľska The Dumplings (obr.).

Big a Billboardy

Od zajtra nám začína reklamná kampaň, takto vyzerajú Bigboardy a Billboardy. Tento rok ideme so štyrmi variantmi. Urobil pre vás a nás Pavol "Ortopeďák" Bartoš.

Divadlo 3T

Tri tvorivé tvory si k nám prídu po dlhšej dobe opäť zaimprovizovať. Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano "Stanley" Staško zabavia vás, aj seba, v sobotu na obed v Kozel stagei.

Video zo stredy

A máme už aj krátke video z tlačovky. Pripomente si, kto ste tam boli a tí čo neboli, pozrite ako bolo. Ďakujeme Antonovi Kajanovi (http://antonkajan.tumblr.com/) za pekné zábery.

Video: TU


Brigádnici

Tak a sľúbené info o brigádnikoch. Vytvorili sme mailovú adresu, kde sa môžete hlásiť. Všetko majú na starosť chalani z PHS, ktorí vytvorili helpersystém pre tento rok. Tu teda môžete písať a komunikovať: brigadnici@grapefestival.sk

Grejp pri Dóme

Už tradične v júni sme pre vás pripravili verejnú tlačovú konferenciu k nadchádzajúcemu ročníku. Akustické koncerty, príhovor nás a aj naších partnerov, vaše prípadné otázky a naše odpovede a k tomu niečo na pitie a pod zub. A budeme aj trošku súťažiť, Grape team vs odvažlivci z davu

https://www.facebook.com/events/832765896751635/

PS: miesto- námestíčko pod Dómom, oproti reštike San Marten

17:00 - 18:00 Purist dj set
18:00 - 18:15 Martina Javor
18:15 - 18:45 TLAČOVKA (O2, SUZUKI, KOZEL, REDBULL)
18:45 - 19:00 Billy Barman
19:00 - 19:15 športová disciplína
19:15 - 19:30 Diego
19:30 - 19:45 športová disciplína
19:45 - 20:00 Tomáš Sloboda
20:00 - 20:15 športová disciplína
20:15 - 20:30 Vec and Škrupo
20:30 - 21:30 Purist dj set - VESELICA

vstup: free

Ďalšie mená z SK scény

Zverejňujeme ešte štyroch domácich účinkujúcich. Po troch rokoch sa vracia Swing Society Orchestra, zahrajú aj rockoví Feelme, nový album predstavia Elections In The Deaftown a zasnívame si s Katarziou.

Gesaffelstein (fr)

Na záver piatkového programu O2 pódia si pre vás pripravil 90 minútový Dj set francúzsky techno dídžej a producent GESAFFELSTEIN. Momentálne jeden z najuznávanejších techno producentov predstaví aj skladby z nového albumu Aleph. 

Jarná edícia posterov

Tááák a prvá jarná kvietková edícia posterov/citylightov/flyerov je na svete. Samozrejme tu ešte nemáme všetky kapely, finálny "letný" plagát bude cca v júni. Plagáty a letáky "Spring edition" si môžete dnes pozrieť (zobrať) v Klube umelcov na koncerte Le Payaco unplugged.

Billy Barman @ Grape 2014

Po dlhých a horlivých debatách sme sa nakoniec rozhodli, že dáme opäť možnosť aj mladej nádejnej kapele BILLY BARMAN. Najviac proti bol Juraj P., ale nakoniec sme ho prehlasovali. Chlapci majú nový album, tak nech vám ho prídu pekne predstaviť na GRAPE 2014.

Para dnes a aj na Grape 2014

Dnes večer prvý diel Grape Sabbathu so skupinou PARA. Chalani si v lete dávajú trošku voľno, aby nazbierali silu na pripravované jesenné turné so skupinou Le Payaco, ale keďže PARA na Grejp už neodmysliteľne patrí, zahrajú pre vás v auguste jeden z mála svojich koncertov a oslávime tak našich spoločných päť rokov.

Grape Sabbath v Klube Umelcov

Večerné posedenie v Klube Umelcov pri pivku, vínku alebo limonáde. Vaše otazky /aj zákerné :) / na tému Grape festival, ktoré nám napíšte a hodíte do čertovej urny, vám zodpovie Juraj & Janči. Otázka hodná Lucifera vyhrá vstupenku na Grape 2014. K tomu 3x unplugged koncert a to všetko 3x v apríli.

17.4. PARA - Brutalna Zostava
24.4. Billy Barman
29.4. Le Payaco Official

* vstupné 4 €. (obmedzený počet lístkov 80ks)

* predaj od zajtra v Klub Umelcov

Beh pre tých, ktorí nemôžu

V nedeľu 4. mája sa Slovensko prvý raz zaradí medzi 35 krajín sveta, v ktorých odštartuje jedno z najunikátnejších svetových bežeckých podujatí Wings for Life World Run. Bežci v 35 krajinách a 40 lokalitách po celom svete vybehnú v jeden deň v rovnakom čase na beh pre tých, ktorý bežať nemôžu. Zapojte sa aj vy, je to beh, kde si určíte svoj vlastný cieľ. Zaregistrovať sa môže každý do 20. apríla, pričom štartovné 25 eur putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life - pre život bez invalidného vozíka, ktorá sa zaoberá výskumom liečby poškodenej miechy. A aj vďaka vám sa vozíčkar môže postaviť znova na nohy. Všetky potrebné informácie o akcii, systéme behu, kde si každý určuje svoj vlastný cieľ, i registračný formulár nájdete na stránke www.wingsforlifeworldrun.com/sk.

Práce študentov vyhodnotené

Naša dávnejšie spomínaná spolupráca so študentmi architektúry na STU je vyhodnotená. Študenti pracovali pod vedením Katky Boháčovej a Bohuša Kubinského. Súčasťou celého procesu bolo spracovanie zadania a súťaž návrhov. Následná realizácia víťazných návrhov sa uskutoční priamo na festivale. Pracovalo sa na vstupnej bráne a oddychovej zóne (meeting point). Veríme, že sa zrealizuje aj viac návrhov, nielen víťazný. Ďakujeme.

krátke video: TU

Palma Violets (uk)

Grape festival pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Dnes pribúda britský objav Palma Violets.

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku.  To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor,  to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch. Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band. 

Nové SK mená

Predstavujeme ďalšiu várku SK kapiel. V lete k nám dorazia: Lavagance, Diego, Fallgrapp, Papyllon, Walter Schnitzelsson, Saténové ruky. Juchúúú...

Editors (uk)

Britská skupina Editors k nám príde predstaviť svoj najnovší album, indie rock v ich podaní zaznie v piatok na piešťanskom letisku. 

Bombay Bicycle Club (uk)

Londýnčania Bombay Bicycle Club, zástupcovia britskej indie scény, sa prvákrát predstavia na Slovensku. Pred mesiacom vydali skvelý nový album, už sa nevieme dočkať.

Wilkinson (uk)

Londýnsky Dj a producent Wilkinson nám príde v lete predviesť svoju strhujúcu show na piešťanské letisko. Momentálne jeden z najžiadanejších predstaviteľov drum & bass-ovej scény zahrá v piatok v Suzuki stane.

Nový merch

Pripravili sme už teraz časť novej STORM edície oblečenia. Pribudli mikiny, čapice a o chvíľku aj odznaky.

La Roux (uk)

Britská dvojica La Roux sa predstaví prvýkrát na Slovensku, vystúpi u nás v sobotu 16. augusta. Na jar by mal prísť na trh nový album, tešíme sa, teda aj na nové skladby. 

Trošku hip hopu.

Dnes predstavujeme štyrokch interpretov zo sekcie hip hop. Vec už patrí k nášmu inventáru, Strapo sa vracia po minuloročnom úspechu, nováčikmi na Grape sú BoyBand a Modré Hory (obr.). Bude drsne :)

The Feud (uk)

Britská partička The Feud to príde k nám pekne nakopnúť. Ich koncerty majú len tú najlepšiu povesť, takže sa už tešíme nával pozitívnej energie.

Video: It Ain t Right

Rangleklods (dk)

Severský podmanivý chlad zaznie v piatok na piešťanskom letisku. Skvelá elektronika vás chytí a už nepustí. Dávame tri výkričníky !!! Treba vidieť.

Video: Young and Dumb

Skyline (cz)

Skupina Skyline sa k nám po roku vracia. Ich koncerty sú vždy nabité neuveriteľnou energiou a vždy dajú zabrať našej kondícii.

Le Payaco, Korben, Malalata...

Doplňujeme aj domácu scénu. Nové skladby z pripravovaného albumu nám príde predstaviť kapela Le Payaco, svojú skvelú formu prídu potvrdiť Korben Dallas (obr.). Svoje minuloročné vystúpenie si zopáknu chlapci z Malalaty a svoj osobité piesne zaspieva Martina Javor so svojou skupinou.

KLAXONS (uk)

Indie rockoví Klaxons sú u nás dobre známi. Ich albumový debut Myths of the Near Future získal v roku 2007 prestížnu cenu Mercury Prize. Kapela vydáva na jar tohto roku svoj tretí radový album a tak zahrá okrem známych hitov Golden Skans, Echoes alebo It's Not Over Yet aj nové skladby.

Fiordmoss, The Prostitutes....

Dnes zverejňujeme aj prvé mená z českej scény. K už zabehnutým kapelám Fiordmoss a The Prostitutes sa pripoja mladíci No Distance Paradise a moravskí Tichonov. 

FLUX PAVILION (uk)

Dubstepový producent a DJ Joshua Kierkegaard G. Steele, vystupujúci pod menom Flux Pavilion, patrí k najvýznamnejším predstaviteľom britskej tanečnej scény. Spolupracuje aj s ďalšími zvučnými menami ako Steve Aoki, Diplo, či Example. Vy si jeho vystúpenie budete môcť vychutnať v piatok večer na 2nd stagei.

Zajtra ráno prvé mená

Pekný pondelok prajeme. Zajtra ráno (od 9:00) zverejníme prvých interpretov piateho ročníka Grape festivalu. Prví dvaja budú zo zahraničia, jeden bude tanečný headliner piatkového programu v šapite a druhý interpret vystúpi v sobotu na hlavnom pódiu. Tieto mená doplníme o slovenskú a českú scénu. Ďalší účinkujúci budú pribúdať čoskoro.

Festivalové soboty v klube Mariatchi

Festivalové soboty v klube Mariatchi

Chceme, aby sa ľudia v našej krajine nemuseli báť chodiť do klubu, baru, do krčmy či na festival. Aby sa nemuseli báť vyjsť na ulicu, ísť do parku alebo na akékoľvek verejné priestranstvo len preto, že majú nejaký účes, farbu pleti, či hovoria svojim materinským jazykom.

Chceme, aby polícia SR a ďalšie silové zložky plnili svoju úlohu pomáhať a chrániť normálnych ľudí voči agresii a násiliu. Aby rázne riešili narastajúce prejavy neznášanlivosti.

Chceme vyjadriť solidaritu s návštevníkmi i pracovníkmi klubu Mariatchi v Nitre. Preto sme sa rozhodli a dohodli, že do Nitry každý týždeň v sobotu zavítajú reprezentanti niektorého z festivalov na Slovensku spolu s muzikantami.

Slobodné festivaly stoja na slobodnej klubovej scéne, na malých podnikoch, kde sa môžu bez strachu schádzať rôzni ľudia. Preto budeme každú sobotu priamo v klube Mariatchi sledovať, ako sa klubu darí, preto doň pozývame všetkých normálnych ľudí, ktorým sa protiví násilie, ktorému je klub dlhodobo vystavený.

Nebojme sa a poďme do svojich klubov.

Partnermi s klubom Mariatchi v Nitre sa stávajú tieto festivaly:

 

Pohoda

Grape

Konvergencie

Topfest

Bratislavské jazzové dni

Slížovica

Vrbovské vetry

Uprising

Wilsonic

Pozývame aj ďalšie festivaly a organizácie, pridať sa môžete na office@pohodafestival.sk.

Vidíme sa v sobotu v Mariatchi.

Michal Kaščák, Pohoda, Ján Trstenský, Grape, Jozef Lupták, Konvergencie,

Dušan Drobný, Topfest, Peter Lipa, Bratislavské jazzové dni, Július Viršík, Slížovica,

Branislav Jobus, Vrbovské vetry, Rasťo Pružinec, Uprising, Tibor Holoda, Wilsonic


Rozšírenie predpredaja

Od zajtra už budú vstupenky v predaji v ďalších našich predredajoch v Košiciach, Žiline, Poprade a v Trenčíne. Predáva už aj Brno a Praha. A dnes sme spustili predaj aj cez sieť Ticketportál (Česko, Hungary, Poland, Austria), ale tu je cena navýšená o servisný poplatok Ticketportálu, takže na to pozor. Nuž a čo sa týka zverejnenia prvých interpretov, už sme blízko, veríme, že o chvíľku prinesieme prvé info

Už aj osobné prevzatie.

Predaj vstupeniek sme v Bratislave rozšírili o shop Slowatch (www.slowatch.sk) a Klub Umelcov (www.klubumelcov.sk). Navyše v obchode Slowatch predávame aj merch z leta. A ešte dôležité info. Pri kúpe vstupeniek cez náš web si môžete zadať "osobné prevzatie" a v Slowatch-i si ich vyzdvihnete a neplatíte tým pádom poštovné.

HAPPY NEW YEAR

A už nám končí rok 2013, veríme, že ste ho prežili čo najpríjemnejšie. V tom nastávajúcom vám prajeme najmä veľa zdravia a množstvo dobrej hudby. Dúfame, že k tomu druhému želaniu prispejeme svojou troškou aj my. Tak nám držte palce, aby sme pre vás priniesli čo najlepšie kapely a pripravili nezabudnuteľný piaty ročník Grejpu. Tu ešte jedna video spomienka na leto od Kuba Murka... je hlavne o vás,-) HAPPY NEW YEAR !

Video Grape 2013 TU

Pekné Vianoce/ Merry Christmas

Nuž kamaráti, sviatky sú za dverami a tak prajeme čo najkrajšie prežitie, veľa zdravia a šťastia. A kľudne sa dobre nadlábnite, v lete to vytancujete:)

Vstupenky od zajtra!

Nooo konečne:) Lístky dorazili z tlačiarne a zajtra začíname predávať (po polnoci o 00:01). Prvých 1000ks za 30€. Zákazníci O2 majú svojich 500ks po uvedení kódu, ktorý získajú na stránke operátora.

Budúci týždeň vstupenky

Budúci týždeň začneme konečne predávať vstupenky cez náš web. Pravdepodobne v utorok, o všetkom ešte budeme presnejšie informovať... a takýto "grejpovský" pozdrav sme dostali z Playa Hermosa (Kostarika), takže až sem docestoval v decembri náš festival... bŕŕŕ, tam je teplo:)

Grape 2014 15.-16. august !

Ďalší, v poradí už piaty ročník, sa bude konať 15.-16.8.2014 na piešťanskom letisku.

European Festival Awards

Tak a už je spustené hlasovanie EUROPEAN FESTIVAL AWARDS. Opäť sa uchádzame o vašu priazeň a váš hlas. Budeme veľmi radi, ak nás podporíte a pomôžete trošku zviditeľniť festivalové Slovensko. Sme zaradení do kategórie BEST SMALL festival. Samozrejme ťukneme hlas aj Pohode v Best Medium festival.-) http://euvoting.festivalawards.com/

Ďakujeme aj nášmu teamu

Ešte by sme radi poďakovali veľkému množstvu ľudí, ktorí nám zo všetkým pomáhali a naozaj to tento rok nemali ľahké a namakali sa. Menovať každého sa asi nedá, tak všeobecnejšie a určite aj tak niekoho zabudneme:)... ďakujeme všetkým brigádnikom, dobrovoľníkom, ľuďom ktorí sa starali o kapely, o dopravu, o stravu, merch, pokladňu, parkovanie, akreditácie, stavbu areálu, zásobovanie, grafiku a tlač, výtvarníkom, ŠĽUKu, ŠHMÚ, priateľom z ČR za pódiá a zvuk, stagemanagerom, všetkým dodávateľom za služby, stany, elektriku, vodu a samozrejme našim partnerom, bez ktorých by sme to celé nemohli zvládnuť.
Janči & Juraj

Shop opäť otvorený

Ahojte, pomaličky spojazdňujeme shop na našej stránke. Je možné si zakúpiť tričká, šiltovky, nálepky alebo aj poháre. Postupne ešte doplníme o odznaky a tovar, ktorý sa vypredal.

Ďakujeme všetkým...

Ahojte, chceme sa veľmi pekne poďakovať, že aj napriek nepriazni počasia, ktoré nám všetko trochu komplikovalo, ste to dali a dobre sa bavili. My si už rekapitulujeme celý víkend a zapisujeme poznatky, veríme, že sa opäť o rok uvidíme. Ešte raz veľká vďaka.

Billy Barman nakoniec zahrajú

Koncert skupiny Billy Barman sme predsalen vtesnali do nášho programu. Vystúpia na Kozel stage 01:50 a Malalata sa posúva na 02:50.

Pokračujeme dnes v nezmenenom programe

Dobré ránko, vyšlo nám teraz slniečko, tak sa nám to lepší. Dnes pokračujeme v nezmenenom programe, o 10:00 začína v Durex Art Tent kreatívne ráno s riaditeľom SĽUKu Ďurom Hamárom a na Kozel stage nadupaný stage s Ludwigom Baginom. Predpoveď na dnes je už bez zrážok a mierne bude fúkať vietor.

Dub FX 24:00 a NERO 01:00

Tak nám moc počko nepraje. Posúvame opäť koncert Dub FX na 24:00 a NERO na 01:00.

DUB FX 24:00

Pokračujeme v Suzuki Stane.

Dj Yanko Kral
Začne festival a aj zakončí
Dj Yanko Kral
Purist Djs
Purist Djs 2x
Purist Djs
Holy Esque (sco)
Gitarovka z Glasgowa
Holy Esque (sco)
Plagáty takto
Tohtoročný vizuál
Plagáty takto
Program Red Bull Tourbus
Mladé, aj skúsené, aj zahraničný hosť
Program Red Bull Tourbus
Big a Billboardy
Od zajtra uvidíte v mestách
Big a Billboardy
Divadlo 3T
Tri Tvorivé Tvory opäť na Grape
Divadlo 3T
Video zo stredy
od Antona Kajana
Video zo stredy
Brigádnici
brigadnici@grapefestival.sk
Brigádnici
Grejp pri Dóme
Verejná tlačová konferencia
Grejp pri Dóme
Ďalšie mená z SK scény
Pridávame štyri slovenské mená
Ďalšie mená z SK scény
Gesaffelstein (fr)
90 minútový Dj set
Gesaffelstein (fr)
Palma Violets (uk)
Vychádzajúce hviezdy britskej scény.
Palma Violets (uk)
Nové SK mená
... ďalšia várka kapiel
Nové SK mená
Editors (uk)
Charizmatický Tom Smith so svojou skupinou.
Editors (uk)
Wilkinson (uk)
Drum & bass z Londýna
Wilkinson (uk)
Nový merch
Do shopu pridávame mikiny, čapice a odznaky.
Nový merch
La Roux (uk)
Synthpop z Británie
La Roux (uk)
Trošku hip hopu.
Vec & Valihora + Škrupo, Strapo, BoyBand a Modré Hory.
Trošku hip hopu.
The Feud (uk)
Rock v tanečnom klube
The Feud (uk)
KLAXONS (uk)
Indie rock v sobotu.
KLAXONS (uk)
FLUX PAVILION (uk)
V piatok večer si zatancujeme
FLUX PAVILION (uk)
Zajtra ráno prvé mená
Dvaja zahraniční hostia plus SK a CZ scéna....
Zajtra ráno prvé mená
Rozšírenie predpredaja
Okrem Slovenska už aj v Maďarsku, Poľsku a Rakúsku...
Rozšírenie predpredaja
Už aj osobné prevzatie.
Predaj vstupeniek aj na dvoch nových miestach.
Už aj osobné prevzatie.
HAPPY NEW YEAR
Všetko dobré prajeme:)
HAPPY NEW YEAR
Budúci týždeň vstupenky
Budúci týždeň lístky na 2014 cez náš web....
Budúci týždeň vstupenky
European Festival Awards
Spustené hlasovanie o najlepšie európske festivaly
European Festival Awards
Shop opäť otvorený
Ahojte, pomaličky spojazdňujeme shop na našej stránke.
Shop opäť otvorený