GrapeFestival

O2
15.-16.8.2014
Letisko Piešťany
SK / EN

Slowatch sa sťahuje

Naša partnerská predajňa Slowatch sa momentálne sťahuje do nových priestorov na Lurinskej 19. Starý obchodík na Mikulášskej je už zavretý a tak ich najskôr môžete navštíviť cca o tri týždne. O presnom dátume otvorenia budeme informovať. 

The Dumplings & Talkshow

5.2. sa stretneme v KCčku na prvom našom večierku. Zahrajú nám polskí The Dumplings, ktorí boli toto leto skvelí a boli najväčším prekvapením pre nás na piatom ročníku. Sekundovať im budú starí známi TALKSHOW. A šupnú po koncertoch aj Djset.

Pekné Vianoce !

Ahojte mládeži, zajtra sú Vianoce a tak vám všetkým prajeme čo najkrajšie prežitie a splnené darčekové priania pod stromčekom Chceme sa vám poďakovať za skvelé leto a spoločne si zapriať, aby o rok bolo ešte lepšie. Pekne si oddýchnite, lebo v januári vás čaká veľa nových informácií a aj prvé mená Grejpu 2015. A pripájame krátke video s tohtoročnou atmosférou od Petra Ščasného... JANČI & JURAJ

Vstupenky od 12.12.

Takže lístky. Predaj vstupeniek na Grape 2015 začne po polnoci zo štvrtka na piatok cez náš web. V piatok ráno budú v predaji aj v sieti Ticketportál SK/CZ/PL/HU, kamenné predpredaje začnú budúci týždeň. Pozor, opäť sme pripravili s našim generálnym partnerom O2 akciovú cenu pre zákazníkov tohto mobilného operátora (500ks/ 5€ zľava).

Grafika 2015

Grafika 2015 je na svete. Aj tento rok z ruky Paliho "Ortopeďáka" Bartoša. Vstupenky sú už v tlači, predpokladáme, že koncom budúceho týždňa budú v predaji. Rovnako nový web je už tiež vo "výrobe", veríme, že sa bude páčiť

Sme v Top 10.

Ďakujeme, dostali sme sa medzi 10 najlepších malých festivalov v Európe!!! Tešíme sa na vyhlásenie víťazov v Holandsku. Gratulujeme aj Pohode a spoločnému projektu Waves (Austria/Slovakia), ktorí uspeli vo svojich kategóriách.

Dnes posledný deň

Dnes je posledná možnosť zahlasovať za vaše obľúbené festivaly v Europe Festival Awards a vyhrať vstupenky na víťazné festivaly alebo nový iPad mini. Držíme palce aj Festival Bažant Pohoda - official page, Waves Bratislava, prípadne Uprisingu, aby sa im podarilo dostať do Top 10.

https://www.surveymonkey.com/s/ZGVMCBP

Limitovana edícia od 12:00 v predaji

O 12:00 začneme predávať špeciálnu limitovanú edíciu permanentiek na rok 2015 za 30€. Predaj bude cez náš web, ale aj v shopoch Dr.Horák, etc.store a Slowatch.

Video z krstu vstupeniek TU

Limitka v našom shope vypredaná

Presne za tri hodiny sa vypredalo 800 ks vstupeniek na budúci ročník. V takomto rekordnom čase sa vám to ešte nikdy nepodarilo. Všetko naznačili už prvé tri minúty, keď "zmizlo" 120 kusov. Z pôvodného počtu limitovanej série má ešte po 100 kusov shop Dr.Horák a etc.store v Redute.

Grape festival 2015

GRAPE FESTIVAL 2015 sa uskutoční 14.-15.augusta. Prvé akciové vstupenky za 30€ sa začnú predávať v priebehu budúceho týždňa. A tu nám môžete dať hlas, ak sa tento rok páčilo: https://www.surveymonkey.com/s/ZGVMCBP

Grape 2014 aftermovie

Tak a už máme oficiálnu verziu aftermovie z toho ročníka. O réžiu a skvelé zábery sa postaral Robo Ludrovský. Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí nám s festivalom pomohli a hlavne všetkým vám, ktorí ste prišli.

VIDEO TU

Europe Festival Awards

Dnes sa začalo hlasovanie za najlepšie európske festivaly. Ak sa vám tento rok u nás páčilo, môžete nám dať hlas. TU

V marci The Subways

V marci si skrátime čas pri čakaní na festival a požúrujeme si s The Subways v MMC Bratislava

Dikes, boli ste skvelí

ĎAKUJEME všetkým fanúšikom, parnterom a tým, ktorí s nami celý festival pripravili.

Nová Energetická Zóna

V stanoch bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU si môžu akčnejší z vás cez deň zamakať a vyrobiť elektrinu bicyklovaním. Ak do toho riadne šliapnete určite neodídete naprázdno. Odmeny čakajú aj tých, ktorí si trúfnu vyskúšať silu svojich pľúc alebo budú mať najrýchlejšie fáro na autodráhe.

O dobrú energiu a bezplatné rady, ako ušetriť, sa na Grape postarajú energetickí špecialisti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. V energetickej zóne zaparkujú  domček, v ktorom môžete sledovať, koľko elektriny vyrobia vďaka slnku a vetru malé domáce elektrárne. Nechajte sa inšpirovať, príďte sa poradiť a zabaviť.

Info TU

loga-na-spodnu-cast-original

Externá baterka od O2

Náš partner O2 SK si pripravil špecialitku - externé batérie na mobily za vrátnu zálohu 30€. Takúto službu ešte nemal žiaden festival na Slovensku a tak nás teší, že budeme prví

Mapa

Urobili sme takúto jednoduchú mapku pre tento rok....

Predpredaj v našom shope dnes končí

Dôležité info ohľadne predaja vstupeniek cez náš web!!! Ten bude prístupný iba do dnes 24:00. Všetky doteraz urobené objednávky budú vybavené. Lístky si budete môcť zakúpiť naďalej v kamenných predredajoch, ktoré sú uvedené na našej stránke a v sieti Ticketportál. Čo sa týka počtu ešte voľných lístkov, zatiaľ je to v pohode, ale počítame, že sa tento rok festival vypredá. Samozrejme budeme vás informovať, keď už to bude nahnuté. Tak hop šup kúpiť radšej teraz.

Slovclean nový partner čistoty.

Minulý rok ste nám právom trošku vyčítali čistotu areálu a spŕch. Máme nového partnera a veľmi sa tešíme na spoluprácu. Na Grape to bude doslova ČISTÁ ZÁBAVA aj vďaka hygienickej zóne, ktorú pre vás zabezpečí náš nový partner Slovclean.

SLOVCLEAN - PARTNER ČISTOTY A PORIADKU sa postará o to, aby ste sa na tomto ročníku GRAPE cítili čo najpríjemnejšie. Verím, že nám s tým aj vy trochen pomôžete

Jack daniels zóna

Na Slovensku sa v rámci road show Jack Daniel's Slovensko predstaví vám návštevníkom Grape festivalu. Zažijete Lynchburgské námestie s hudobným stageom a množstvom sprievodných atrakcií – Skladanie sudov, v ktorých dozrieva Jack, odfotiť sa so sochou Jacka Danielsa, stolný futbal, alebo Jackov Barbecue grill. Lynchburgské námestie bude umiestnené v centre areálu, otvorené bude od 12:00 do 03:00.

Dress Code 2014

Dresscode pre rok 2014 sa volá Hippies & Kvety! Také jednoduchšie sme tento rok dali. Samozrejme nepovinné, ale tak prečo by ste sa nezabavili :)

Tašky takéto

Už máme vyrobené aj tašky. Budú k dostaniu v našom shope na festivale.

Príď na Grape na svojom bicykli!

Naši kamaráti z The Bike pripravili pre vás Túr de Grejp. Príď na Grape na svojom bicykli! Stačí ti bicykel, batoh zbalený o deň skôr a inštrukcie, ktoré sa dočítaš o pár riadkov nižšie.

Naša cesta sa začína o deň skôr ako festival - 14.8. o 16:00 pred Domom sv. Martina (teda na mieste, kde bola tlačovka na Grape). Ako bude vyzerať naša trasa? TAKTO! a zároveň sú to aj miesta, kde sa k nám môžeš pripojiť.Na to, aby si vedel, čo je s našou túr nové, alebo ako ďaleko sa nachádzame od tvojho nástupného miesta, treba sledovať náš facebook - budeme mobilní aj počas cesty. Tam sa dozvieš aj to, kde budeme nocovať - keďže predĺžené víkendy sú fajn vec a takéto festivalové sú fajn ešte viac, prespíme niekde uprostred cesty. Teda samozrejme, nie doslovne.
Pôjdeme rýchlosťou, ktorá je vyhovujúca pre všetky typy bicyklov aj cyklistov zahŕňajúc prestávky - čiže ak si ešte do tejto vety váhal, či našu túr zvládaš, svoje váhanie môžeš ukončiť vyplnením formulára TU. Rýchlosť je síce druhoradou počas našej cesty, ale pri registrácii, ak sa dostaneš medzi prvých desať prihlásených, získaš tričko Grape 2013. Prvý pôjde náš tandemový bike a budeme sa veľmi tešiť, ak ťa budeme vidieť za sebou. Veď tvoj bicykel sa určite poteší ak mu dopraješ kúsok festivalovej atmosféry. Namiesto garáže či pivnice bude oň postarané priamo pred areálom festivalu Grape, tebe stačí už len priniesť si so sebou zámok, aby si sa na ňom mohol odviezť aj na ceste späť.

Karavany

A včul sľúbené info o karavanoch. Vyhradili sme špeciálne trávnaté miesto na parkovanie s elektrickou prípojkou pre tých, ktorí chcú doraziť s karavanom. Parkovné sa dá už teraz zakúpiť v sieti Ticketportál za 15€. na mieste bude stáť 20€.

Časový rozpis už nahodený

Tak a máme na stránke už časový rozpis. Snáď vám to sadne a nič nebude hrať cez seba, aj keď asi bude Je možné, že ešte nejaké malé zmeny môžu nastať, ale nič zásadné. Pri kapelách máte možnosť zakliknutia si vlastného výberu, no a timeline na vytlačenie dáme čoskoro.

Dj Yanko Kral

Aj v piatok začneme program na O2 pódiu DJsetom. Postará sa oň YANKO KRAL, takže hneď tanečky. To ale nebude z jeho strany všetko. V sobotu nám ešte grandiózne zakončí vystúpenia na Suzuki stagei.

Purist Djs

Keď sa v sobotu na festivale zobudíte, tak vám k vstávaniu budú na hlavnom pódiu hrať traja DJi: Alanchéz, Petachini a Woluux, čiže členovia skupiny Purist. A počas ich Purist DJ setu možno zahrajú aj tento svoj nový singel! TU


Holy Esque (sco)

Posledná zverejnená kapela pre piaty ročník pochádza z Glasgowa. Veľké nasadenie, energia, nezameniteľný hlas Pata Hynesa a skvelé živé vystúpenia, to sú zbrane tejto škótskej party, ktorá by mohla byť príjemným prekvapením festivalu.

Plagáty takto

Po billboardoch a bigboardoch už máme aj plagáty. Takéto :)

Program Red Bull Tourbus

Ešte nám chýbal do kompletky program Red Bull Tourbusu. Opäť sme spolu pripravili myslíme zaujímavý line up. Prídu mladé kapely, Frequency, Half White Half Blue, Fat Kit, skúsení Talkshow, INK Midget, FVLCRVM, B-Complex, opäť hrajúce YouCoco, českí hostia Prago Union a skvelá dvojica z Poľska The Dumplings (obr.).

Big a Billboardy

Od zajtra nám začína reklamná kampaň, takto vyzerajú Bigboardy a Billboardy. Tento rok ideme so štyrmi variantmi. Urobil pre vás a nás Pavol "Ortopeďák" Bartoš.

Divadlo 3T

Tri tvorivé tvory si k nám prídu po dlhšej dobe opäť zaimprovizovať. Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano "Stanley" Staško zabavia vás, aj seba, v sobotu na obed v Kozel stagei.

Video zo stredy

A máme už aj krátke video z tlačovky. Pripomente si, kto ste tam boli a tí čo neboli, pozrite ako bolo. Ďakujeme Antonovi Kajanovi (http://antonkajan.tumblr.com/) za pekné zábery.

Video: TU


Brigádnici

Tak a sľúbené info o brigádnikoch. Vytvorili sme mailovú adresu, kde sa môžete hlásiť. Všetko majú na starosť chalani z PHS, ktorí vytvorili helpersystém pre tento rok. Tu teda môžete písať a komunikovať: brigadnici@grapefestival.sk

Grejp pri Dóme

Už tradične v júni sme pre vás pripravili verejnú tlačovú konferenciu k nadchádzajúcemu ročníku. Akustické koncerty, príhovor nás a aj naších partnerov, vaše prípadné otázky a naše odpovede a k tomu niečo na pitie a pod zub. A budeme aj trošku súťažiť, Grape team vs odvažlivci z davu

https://www.facebook.com/events/832765896751635/

PS: miesto- námestíčko pod Dómom, oproti reštike San Marten

17:00 - 18:00 Purist dj set
18:00 - 18:15 Martina Javor
18:15 - 18:45 TLAČOVKA (O2, SUZUKI, KOZEL, REDBULL)
18:45 - 19:00 Billy Barman
19:00 - 19:15 športová disciplína
19:15 - 19:30 Diego
19:30 - 19:45 športová disciplína
19:45 - 20:00 Tomáš Sloboda
20:00 - 20:15 športová disciplína
20:15 - 20:30 Vec and Škrupo
20:30 - 21:30 Purist dj set - VESELICA

vstup: free

Ďalšie mená z SK scény

Zverejňujeme ešte štyroch domácich účinkujúcich. Po troch rokoch sa vracia Swing Society Orchestra, zahrajú aj rockoví Feelme, nový album predstavia Elections In The Deaftown a zasnívame si s Katarziou.

Gesaffelstein (fr)

Na záver piatkového programu O2 pódia si pre vás pripravil 90 minútový Dj set francúzsky techno dídžej a producent GESAFFELSTEIN. Momentálne jeden z najuznávanejších techno producentov predstaví aj skladby z nového albumu Aleph. 

Jarná edícia posterov

Tááák a prvá jarná kvietková edícia posterov/citylightov/flyerov je na svete. Samozrejme tu ešte nemáme všetky kapely, finálny "letný" plagát bude cca v júni. Plagáty a letáky "Spring edition" si môžete dnes pozrieť (zobrať) v Klube umelcov na koncerte Le Payaco unplugged.

Billy Barman @ Grape 2014

Po dlhých a horlivých debatách sme sa nakoniec rozhodli, že dáme opäť možnosť aj mladej nádejnej kapele BILLY BARMAN. Najviac proti bol Juraj P., ale nakoniec sme ho prehlasovali. Chlapci majú nový album, tak nech vám ho prídu pekne predstaviť na GRAPE 2014.

Para dnes a aj na Grape 2014

Dnes večer prvý diel Grape Sabbathu so skupinou PARA. Chalani si v lete dávajú trošku voľno, aby nazbierali silu na pripravované jesenné turné so skupinou Le Payaco, ale keďže PARA na Grejp už neodmysliteľne patrí, zahrajú pre vás v auguste jeden z mála svojich koncertov a oslávime tak našich spoločných päť rokov.

Grape Sabbath v Klube Umelcov

Večerné posedenie v Klube Umelcov pri pivku, vínku alebo limonáde. Vaše otazky /aj zákerné :) / na tému Grape festival, ktoré nám napíšte a hodíte do čertovej urny, vám zodpovie Juraj & Janči. Otázka hodná Lucifera vyhrá vstupenku na Grape 2014. K tomu 3x unplugged koncert a to všetko 3x v apríli.

17.4. PARA - Brutalna Zostava
24.4. Billy Barman
29.4. Le Payaco Official

* vstupné 4 €. (obmedzený počet lístkov 80ks)

* predaj od zajtra v Klub Umelcov

Beh pre tých, ktorí nemôžu

V nedeľu 4. mája sa Slovensko prvý raz zaradí medzi 35 krajín sveta, v ktorých odštartuje jedno z najunikátnejších svetových bežeckých podujatí Wings for Life World Run. Bežci v 35 krajinách a 40 lokalitách po celom svete vybehnú v jeden deň v rovnakom čase na beh pre tých, ktorý bežať nemôžu. Zapojte sa aj vy, je to beh, kde si určíte svoj vlastný cieľ. Zaregistrovať sa môže každý do 20. apríla, pričom štartovné 25 eur putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life - pre život bez invalidného vozíka, ktorá sa zaoberá výskumom liečby poškodenej miechy. A aj vďaka vám sa vozíčkar môže postaviť znova na nohy. Všetky potrebné informácie o akcii, systéme behu, kde si každý určuje svoj vlastný cieľ, i registračný formulár nájdete na stránke www.wingsforlifeworldrun.com/sk.

Práce študentov vyhodnotené

Naša dávnejšie spomínaná spolupráca so študentmi architektúry na STU je vyhodnotená. Študenti pracovali pod vedením Katky Boháčovej a Bohuša Kubinského. Súčasťou celého procesu bolo spracovanie zadania a súťaž návrhov. Následná realizácia víťazných návrhov sa uskutoční priamo na festivale. Pracovalo sa na vstupnej bráne a oddychovej zóne (meeting point). Veríme, že sa zrealizuje aj viac návrhov, nielen víťazný. Ďakujeme.

krátke video: TU

Palma Violets (uk)

Grape festival pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Dnes pribúda britský objav Palma Violets.

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku.  To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor,  to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch. Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band. 

Nové SK mená

Predstavujeme ďalšiu várku SK kapiel. V lete k nám dorazia: Lavagance, Diego, Fallgrapp, Papyllon, Walter Schnitzelsson, Saténové ruky. Juchúúú...

Editors (uk)

Britská skupina Editors k nám príde predstaviť svoj najnovší album, indie rock v ich podaní zaznie v piatok na piešťanskom letisku. 

Bombay Bicycle Club (uk)

Londýnčania Bombay Bicycle Club, zástupcovia britskej indie scény, sa prvákrát predstavia na Slovensku. Pred mesiacom vydali skvelý nový album, už sa nevieme dočkať.

Wilkinson (uk)

Londýnsky Dj a producent Wilkinson nám príde v lete predviesť svoju strhujúcu show na piešťanské letisko. Momentálne jeden z najžiadanejších predstaviteľov drum & bass-ovej scény zahrá v piatok v Suzuki stane.

Nový merch

Pripravili sme už teraz časť novej STORM edície oblečenia. Pribudli mikiny, čapice a o chvíľku aj odznaky.

La Roux (uk)

Britská dvojica La Roux sa predstaví prvýkrát na Slovensku, vystúpi u nás v sobotu 16. augusta. Na jar by mal prísť na trh nový album, tešíme sa, teda aj na nové skladby. 

Trošku hip hopu.

Dnes predstavujeme štyrokch interpretov zo sekcie hip hop. Vec už patrí k nášmu inventáru, Strapo sa vracia po minuloročnom úspechu, nováčikmi na Grape sú BoyBand a Modré Hory (obr.). Bude drsne :)

Slowatch sa sťahuje
Predajňa sa otvára o tri týždne
Slowatch sa sťahuje
Pekné Vianoce !
Ďakujeme za krásne leto!
Pekné Vianoce !
Vstupenky od 12.12.
Predaj vstupeniek začne v piatok
Vstupenky od 12.12.
Grafika 2015
Grafika 2015 je na svete
Grafika 2015
Grape festival 2015
14.-15.8. Letisko Piešťany
Grape festival 2015
Europe Festival Awards
Ak sa vám páčilo, môžete nám dať hlas
Europe Festival Awards
Nová Energetická Zóna
Máme pre vás pripravenú novú energetickú zónu plnú akcie, reakcie a inšpirácie
Nová Energetická Zóna
Tašky takéto
Už máme vyrobené
Tašky takéto
Karavany
Miesta pre karavany už v predaji.
Karavany
Dj Yanko Kral
Začne festival a aj zakončí
Dj Yanko Kral
Purist Djs
Purist Djs 2x
Purist Djs
Holy Esque (sco)
Gitarovka z Glasgowa
Holy Esque (sco)
Plagáty takto
Tohtoročný vizuál
Plagáty takto
Program Red Bull Tourbus
Mladé, aj skúsené, aj zahraničný hosť
Program Red Bull Tourbus
Big a Billboardy
Od zajtra uvidíte v mestách
Big a Billboardy
Divadlo 3T
Tri Tvorivé Tvory opäť na Grape
Divadlo 3T
Video zo stredy
od Antona Kajana
Video zo stredy
Brigádnici
brigadnici@grapefestival.sk
Brigádnici
Grejp pri Dóme
Verejná tlačová konferencia
Grejp pri Dóme
Ďalšie mená z SK scény
Pridávame štyri slovenské mená
Ďalšie mená z SK scény
Práce študentov vyhodnotené
Budeme mať nový vstup a meeting point
Práce študentov vyhodnotené
Palma Violets (uk)
Vychádzajúce hviezdy britskej scény.
Palma Violets (uk)
Nové SK mená
... ďalšia várka kapiel
Nové SK mená
Editors (uk)
Charizmatický Tom Smith so svojou skupinou.
Editors (uk)
Wilkinson (uk)
Drum & bass z Londýna
Wilkinson (uk)
Nový merch
Do shopu pridávame mikiny, čapice a odznaky.
Nový merch
La Roux (uk)
Synthpop z Británie
La Roux (uk)
Trošku hip hopu.
Vec & Valihora + Škrupo, Strapo, BoyBand a Modré Hory.
Trošku hip hopu.